no-img
دانلود پروژه

اقدام پژوهی چگونه توانستم آموزه های دینی را در دانش آموزان تقویت نمایم؟

دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
اقدام پژوهی چگونه توانستم آموزه های دینی را در دانش آموزان تقویت نمایم؟
doc
ژوئن 20, 2016
54 کیلوبایت
10000 تومان
23 صفحه (word)
10000 تومان – خرید

اقدام پژوهی چگونه توانستم آموزه های دینی را در دانش آموزان تقویت نمایم؟


دانلود اقدام پژوهی با موضوع چگونه توانستم آموزه های دینی را در دانش آموزان تقویت نمایم؟

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش در ۲۳ صفحه

اقدام پژوهی معاون پرورشی

قسمتی از اقدام پژوهی حاضر :

تربیت و شکل ‌گیری شخصیت افراد به ویژه نسل جدید، تحت تأثیر عوامل مختلف درونی، بیرونی و حتی عوامل فوق طبیعی قرار دارد. عوامل گوناگون مؤثر در تربیت، هر کدام در جای خود مهم و دارای درجه خاصی از تأثیر است. در این میان دو عامل خانواده و مکتب یا مدرسه نقش بسیار برجسته ای نسبت به دیگر عوامل دارند و در واقع این دو هستند که شخصیت افراد را شکل می ‌دهند. خانواده نخستین محل تعلیم و تربیت و عرصه‌‌ آموزش برای تمام افراد است. اینجاست که بخش اعظم سلایق و علایق، شخصیت‌ و الگو‌های رفتاری افراد شکل می ‌گیرد. مدرسه به عنوان مکمل خانواده، کانونی است که در آن افراد همراه با تعلیم و کسب معلومات، تربیت می ‌شوند.در مدرسه نیز عوامل مختلفی وجود دارند که در امر تربیت مؤثرند از قبیل برنامه‌ های ‌درسی، مواد آموزشی، سازمان مدرسه و امکانات آموزشی آن؛ ولی هیچ یک از اینها به اندازه معلم، چه به لحاظ آموزشی و چه تربیتی اهمیت ندارد، زیرا این معلم است که به همه‌ آن عوامل جان می‌ بخشد و آنها را سودمند و نتیجه ‌بخش می ‌گرداند. همچنین اوست که نسل ‌ها را به همدیگر ارتباط می‌ دهد، فرهنگ جامعه را حفظ می‌ کند، و در صورت نیاز تغییر می ‌دهد و تکامل می‌ بخشد، به رفتار دانش ‌آموز شکل می دهد و افراد مورد نیاز جامعه را تربیت می‌ کند.

از آنجا که در هر جامعه‌ ای بسته به بینش‌ ها و نگرش‌ های آن جامعه، نوع خاصی از تربیت مورد نظر است، در جامعه‌ دینی، تربیت دینی مورد اهتمام جدی متولیان امر تربیت است. با توجه به اینکه کشور ما یک کشور اسلامی است و ۹۹% جمعیت آن مسلمان است، تربیت دینیِ نسل جدید یکی از بایسته ‌های وزارت معارف به عنوان نهاد رسمیِ متکفل امر تعلیم و تربیت در کشور، به شمار می‌ رود.

برای آموزش دین به دانش آموزان اولین چیزی که باید مد نظر داشت و نسبت به آن آگاهی پیدا کرد شناخت روحیات و ویژگیهای آنان و همچنین شناخت مراحل رشد آنهاست . باید توجه داشت که وجود گرایش دینی در دانش آموزان غیر قابل انکار است . آنها سرشت خداجوی دارند و مفاهیم اساسی دین اسلام نیز اموری هستند که با سرشت آنان سازگاری بوده و اکتسابی نیستند و وظیفه تعلیم و تربیت شکوفا کردن این گرایشات فطری است.

برای آن که بتوان تعریفی از تربیت دینی به دست آورد نخست باید به تبیین معنای تربیت و دین پرداخت.

تربیت عبارت است از «فراهم آوردن زمینه ها و عوامل به فعلیت رساندن یا شکوفا ساختن استعدادهای شخص در جهت رشد و تکامل اختیاری او به سوی هدف های مطلوب.»

فهرست :

چكيده

مقدمه

بیان مساله

توصيف وضعيت موجود

گرد آوري شواهد ۱

راه‌حل‌هاي پيشنهادي

انتخاب راه جدید به طور موقت

اجرای طرح جدید و نظارت بر آن

گرد آوری اطلاعات (شواهد ۲)

ارزشیابی تاثیر اقدام جدید و تعیین اعتبار آن

نتیجه گیری

ديگر راهكار ها

راهکارهایی برای مشارکت مذهبی دانش آموزان در مدرسه

راهبردهای فضاسازی تربیتی

راهکارهایی برای تعمیق و تقویت آموزه های دینی

منابع

برای دانلود و خرید اقدام پژوهی معاون پرورشی با موضوع چگونه توانستم آموزه های دینی را در دانش آموزان تقویت نمایم؟ به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.



دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.