no-img
دانلود پروژه

ارتباط روح با بدن و جایگاه ابزاری بدن


دانلود پروژه

ادامه مطلب

DOC
تحقیق ارتباط روح با بدن و جایگاه ابزاری بدن
doc
جولای 4, 2016
62 کیلوبایت
3000 تومان
24 صفحه (word)
3000 تومان – خرید

تحقیق ارتباط روح با بدن و جایگاه ابزاری بدن


تحقیق ارتباط روح با بدن و جایگاه ابزاری بدن

پودمان حقوق خانواده درس انسان شناسی در اسلام

در قالب فرمت ورد (word) قابل ویرایش در ۲۴ صفحه

 

تحقیق حاضر ارتباط روح با بدن و جایگاه ابزاری بدن به صورت کامل و آماده جهت ارائه تحقیق آماده پودمان علمی کاربردی و شامل کلیه موارد یک تحقیق در ۲۴ صفحه با فرمت ورد word میباشد.

قسمتی از تحقیق ارتباط روح با بدن و جایگاه ابزاری بدن :

در مورد رابطه روح و بدن باید گفت بدن مرتبه ای از مراتب نفس و روح است و به همین دلیل در حقیقت، بدن در نفس و روح است نه این که روح در بدن موجود باشد؛ زیرا براساس حکمت متعالیه نفس به دلیل جامعیت و قوت وجودی دارای مراتبی است که بدن از مراتب پایین آن محسوب می شود، و شعاعی از اشعه آن است؛ در نتیجه باید گفت در حقیقت بدن در نفس و روح است نه این که روح در بدن باشد.تبیین رابطه نفس و بدن از مسائل مهمی است که هنوز از مشکل ترین مباحث فلسفی نفس است. توضیح این که؛ دو مطلب نزد همه اندیشمندان بدیهی و روشن است:۱٫ در وجود انسان دو نوع ویژگی مشاهده می شود که بسیار متفاوتند؛ نوع اول ویژگی نفسانی مانند؛ آگاهی، اراده، هویت شخصی، خوشحالی، غم، احساس درد و…که هیچ یک از معیار های فیزیکی بر آن تطبیق نمی کند و با آن قابل اندازه گیری نیست. نوع دوم ویژگی های فیزیکی و جسمانی است.۲٫ ویژگی های نفسانی و فیزیکی در عین تفاوت، به طور بسیار عمیق و پیچیده ای با یکدیگر در ارتباطند.ولی در این که با چه بیان و تبیین فلسفی می توان آن رابطه را توضیح داد؛ فیلسوفان و حکیمان وحدت نظر ندارند.قرآن مجيد تصريح مى‌كند كه ارتباط روح با بدن دو مرحله دارد و ممكن است در مرحله‌اى ارتباط روح با بدن قطع شود در حالى كه اين ارتباط در مرحله‌اى ديگر همچنان باقى است. اين مسأله، علاوه بر اينكه به شيوه هاى تجربى قابل اثبات است، فى نفسه نيز قابل توجه است.

فهرست :

مقدمه

سوابق تحقیق

متن تحقیق

نقد بررسی نظریه دو گانه انگاری نفس

دلایل و راه های اثبات نظریه وحدت نفس و بدن

ارتباط روح و بدن در قرآن

خواص موجود مجرّد

ويژگيهاى عمده روح

نسبت دادن افعال به خدا

پرسش و پاسخ

نتیجه گیری و پیشنهادات

منابع و ماخذ

برای دانلود و خرید تحقیق آماده ارتباط روح با بدن و جایگاه ابزاری بدن تحقیق آماده پودمان علمی کاربردی به صورت کامل و دقیق از لینک زیر میتوانید استفاده نمایید.دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.